Rozbalit celou nabídku

Slaný - Bor - Žerotín - Slaný


Délka 49 km
Převýšení 190 m
Krásná vyjížďka pro zdatnější cyklisty, doporučené horské kolo.

Trasa vede ze Slaného oklikou přes Studeněves, aby se vyhnula hlavní silnici č.16 (Karlovarská). Z Libovic se dále jede po polních a lesních cestách za Jedomělice, odkud následuje úsek po silnici přes Pozdeň do Líského. Sjezd od Jedomělickéhé hřbitova je možno vzít buď po silnici, nebo technicky náročnějším úsekem lesní cestou. V Líském vede trasa kolem studánky a poté následuje náročný, ale hezký sjezd lesem na kraj Malého Bilichova. Těsně před ním se ale napojí na modrou turistickou značku, která vede až do Milého. Některé části výjezdu z Malého Bilichova do Milého lze vést po cestách mimo turistické značení, ale cesta je dost široká. Přes Bor se jede kousek po silnici, po cca 2 km trasa odbočuje na lesní cesty, po kterých vede až do Žerotína. Zdejší oblast je pro cykloturistiku jako stvořená, většina cest je dobře sjízdná.

Z Žerotína vede trasa po silnici přes Zichovec a Třebíz do Kvílic, odkud následuje výjezd po polní cestě do lesa "Kejkol", odtud pak lesní cestou do Lotouše a po silnici zpět do Slaného.

Z/do Lotouše je v návrhu asfaltová cyklostezka vedená zhruba podél hlavní silnice. Po jejím vybudování je cyklistům otevřená nejkratší a zároveň nejbezpečnější trasa na Lotouš a les Kejkol.


Slaný - Bor - Žerotín - Slaný

nahoru ↑ tisk
© MěÚ Slaný 2007, RSS, Prohlášení o přístupnosti, Kontakty, Napište nám, Webmaster: Tomáš Salaba
Městský úřad Slaný, Velvarská 136, 274 01 Slaný, ústředna: 312 511 111, fax: 312 522 771
Stránky vytvořil: Jaroslav Cvrček - Acheta.com, hosting: ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o.