Rozbalit celou nabídku

Měsíčník Slánská radnice - listopad 2016

Měsíčník Slánská radnice si můžete stáhnout ve formátu PDF
(čitelný v aplikaci Adobe Acrobat Reader) ZDE.
Doporučuji na odkaz kliknout pravým tlačítkem myši
a vybrat "Uložit cíl jako..."


Co se do tištěné Radnice nevešlo...


Soubory ke stažení:

TAM TAMY listopad - Ostrov Slaný středisko volnéo času


Týden hokeje ve Slaném

Sváteční středa 28. září na zimním stadionu ve Slaném patřila náborové akci malých hokejistů v rámci projektu Týden hokeje ČSLH. Každý z příchozích obdržel hodnotný dárek v podobě reprezentačního dresu. Během krátké prezentace byli děti a rodiče seznámeni s výhodami, které přináší hraní hokeje. Díky podpoře ČSLH a klubu získávají děti v náboru kompletní výstroj zdarma.

Během akce si děti mohli vyzkoušet své první hokejové krůčky na ledě a vyzkoušeli si, jaký je to pocit vstřelit gól brankářům z přípravky. Děti si užili spousty her a rady do začátku dětem i rodičům dával olympijský vítěz z Nagana – Milan Hnilička, který se akce také účastnil.

Na ledě bylo celkem 35 dětí, kterým se věnovalo 9 klubových trenérů a s prvními krůčky rovněž pomáhali mladší žáci. K vídění byl rovněž modelový trénink přípravky. Celá akce se dětem velmi líbila a věříme, že brzy opět přijdou na slánský stadion. Děti, které se chtějí naučit bruslit nebo hrát hokej mohou přijít každé pondělí, čtvrtek nebo o víkendu na tréninky náboru, kde si mohou vše nezávazně vyzkoušet a dozví se všechny potřebné informace. Informace o časech tréninků naleznete na www.vshslany.cz s sekci rozpis ledu – Nábor nebo na www.hklevslany.cz.


Mistrovství ČR Extraliga družstev 8.kolo 9.10.2016 Praha
Plochodrážní extraliga dojela do cíle

Poslední letošní extraligový závod se uskutečnil v neděli 9.října na plochodrážním stadionu na pražské Markétě.

Do závěrečného dějství v nejprestižnější domácí soutěže vstupovali dva týmy z jistotou, že se na jejich konečném umístění nic již nezmění, ZP Pardubice od šestého kola měla zajištěný mistrovský titul a kombinovaný tým Březolup a Plzně nazvaný BP TEAM byl jasně na poslední čtvrté příčce. Celky AK Markéty Praha a AK 3ton Slaný ještě drželi v napětí své příznivce komu připadne druhé respektive třetí příčka v celkovém hodnocení, bytˇšance slánského klubu na stříbrné medaile byli spíše teoretické.

Poslední extraligové klání nejlépe rozjeli plošináři AK 3ton Slaný, ti po úvodní serii čtyř jízd byli na čele z osmi body, jednobodový odstup měla domácí Markéta a o další bod strácela pardubická ZP. Svěrenci Milana Macha i nadále pokračovali v dobrých výkonech a po osmi jízdách na světelné tabuli svítil stav 1.Slaný 16b., 2.Pardubice14b., 3.Praha 14b., 4.BP 4b. Ovšem třetí serie jízd se stala pro slánské pohromou sice Michal Dudek vybojoval dva body, ale Milen Manev nebodoval, Eduard Krčmář přivezl bod a bohužel Jakub Jambrog z jasně vyhrané jízdy musel pár metrů před cílem pro defekt motoru odstoupit a rázem se slánští propadli na třetí pozici. V jízdě č.14 byl Eduard Krčmář nasazen jako JOKER a vítěství za šest bodů opět slánské vrátilo o možnost bojovat o vítěství v závodě neboť na vedoucí domácí AK Markétu jim chyběli pouze dva body a po další jízdě to byl již jen bod.

Drama zda ZP Pardubice bude letost podruhé poražena měla rozhodnout poslední fáze závodu, jezdci Slaného Manev a Krčmář přivezli jen každý po bodu a tým který jako jediný 8.června dokázal východočechům porazit byl první ze hry o první místo. Tři body k dobru byli na straně domácí Markéty, ale skvělý finiš Tomáše Suchánka a především Václava Milíka znamenal, že jezdci ZP Pardubice byť o jeden bod i v posledním klání dokázali opět zvítězit.

Letošní ročník mistrovství ČR dopsal poslední kapitolu, mistrovský titul jasně obhájili závodníci AMK ZP Pardubice, kteří měli vyrovnaný jezdecký kádr, manager Lubomír Vozár se mohl spolehnou na skvělého Václava Milíka, vyrovnané duo Hynek Štichauer - Tomáš Suchánek odvádělo rovněž výbornou práci a kapitán celku Aleš Dryml byl vždy výborně připraven.

Druzí jako loni skončili plošináři AK Markéty Praha, manager Tomáš Topinka měl k dispozici jako východočeši výhradně tuzemské závodníky kde prim hrála zkušenost Josefa France z Matějem Kůsem, junioři Zdeněk Holub, Ondřej Smetana a Michal Škurla střídali dobré výsledky z těmi průměrnými.

Slanský klub patří dlouhé roky ke stálicím České plochá dráhy, extraligovou soutěž až na pár vyjímek jezdí od jejího založení a třetí letošní příčka odpovídá možnostem jak ekonomickým tak i sportovním.

Manager Milan Mach se především spoléhal na výkony Eduarda Krčmáře z Jakubem Jambrogem, další jezdci kteří oblékli vestu AK 3ton Slaný Michal Dudek, Piotr Dziatkowiak, Milen Manev určitě pomýšlí na lepší výsledky ale i jim patří poděkování za celkové třetí místo, o to se zasloužil i Adrian Miedzinski, který nastoupil k jednomu extraligovému mitinku stejně tak jako Jaroslav Petrák a na svoji šanci čekal junior Adam Fencl.

Kombinovaný tým AK Březolupy a PK Plzeň bohužel ani v jednom závodě nedosáhl na stupně vítězů a poslední celkové čtvrtá příčka jim tedy patří zaslouženě, byt´na soupisce figurovala zkušená jména jako Martin Málek, Martin Gavenda, Zdeněk Simota, Michael Hádek.

výsledekbodysestavy
1. AMK ZP Pardubice40b.Tomáš Suchánek 11b., Jaroslav Petrák 1b., Hynek Štichauer 12b., Josef Novák 1b., Václav Milík 15b.
2. AK Markéta Praha39b.Josef Franc 12b., Ondřej Smetana 3b., Zdeněk Holub 7b., Michal Škurla 4b., Matěj Kůs 13b.
3. AK 3ton Slaný35b.Michal Dudek 6b., Eduard Krčmář 14b., Milen Manev 5b., Jakub Jambrog 10b.
4. BP TEAM9b.Patrik Mikel 5b., Radek Podhaský 0b., Martin Gavenda 1b., Martin Málek 3b.
Celkové pořadí MČR Extraliga družstev 2016
1. AMK ZP Pardubice8302 score31 bodů
2. AK Markéta Praha8272 score22 bodů
3. AK 3ton Slaný8235 score19 bodů
4. BP TEAM8151 score8 bodů

Se srdečním pozdravem
Antonín Vilde - AK Slaný


V letošním roce už třetí rok v rámci programu prevence kriminality 2016 fungují ve městě asistenti prevence kriminality

Naše město se i letos úspěšně zapojilo do "Programu prevence kriminality na r. 2016" a to žádostí o podporu dvou projektů cestou resortu ministerstva vnitra:
• 3 míst "Asistentů prevence kriminality" (APK) – neinvestiční projekt,
• 1. etapa rozšíření řídícího centra kamerového systému – investiční projekt.

Republikový výbor PK k realizaci vybral jenom jeden projekt, a to neinvestiční s tím, že snížil počet APK na dva. Dnes Vám chceme tento realizovaný projekt, který v současnosti již probíhá a chýlí se ke zdárnému konci podrobně představit. Především v něm přímo navazujeme na projekty z předchozích let, kdy dva APK ve městě fungovali od srpna do listopadu 2014 a od května do listopadu 2015.

Projekt APK je vždy zaměřen na řešení problematiky v sociálně vyloučených lokalitách, proto jsme při vlastní přípravě a zpracování dokumentace úzce spolupracovali s Agenturou pro sociální začleňování při Úřadu vlády (dále jen ASZ), která spolupracuje s naším městem. Důvodem byla i skutečnost, že právě přes ASZ by měl uvedený projekt dlouhodobě bez přerušení pokračovat od 1. ledna 2017 do 31. prosince 2019.

Letošní žádosti o dotace na resortu ministerstva vnitra projektů prevence kriminality byly řešeny výrazně později oproti jiným létům, kdy už samotná výzva do programu byla zaslána na obce s měsíčním zpožděním a tudíž i vlastní žádost byl podána až v průběhu února 2016. Prvotní informaci o úspěšnosti projektu APK jsme se dověděli až koncem května 2016.

Následovala příprava na realizaci projektu: vyhlášení výběrového řízení, výběrové řízení a školení vybraných pracovníků. Vlastní výběr (ve 2 kolech) provedla pětičlenná komise podle stanovených kritérii. 1. srpna 2016 proběhlo prvotní školení vybraných adeptů, ale už od 1. července jsme mohli potkávat v ulicích města p, Jana Pokutu, který ve městě pracoval v této pozici už v roce 2015. Po uvedeném školení funguje už dvoučlenná hlídka, kdy jmenovaného doplnila pí Eva Sládeková.

Činnost vybraných APK řídí MP Slaný (kde funguje proškolený mentor projektu). V tomto článku chceme představit APK, objasnit cíle a náplň jejich práce. Věříme, že po skončení projektu budeme moc splnění hodnot pozitivně. Uvedení pracovníci nemají statut strážníka a jejich činnost je zaměřena na prevenci.

Činnost uvedených APK je zaměřena na celé město, zejména na sociálně vyloučené lokality – jedná se především o práci v terénu:
• Provádění stanové činnosti, kde budou vykonávat pochůzky (v případě potřeby společně s hlídkami městské policie). Zpravidla budou pracovat samostatně (v průběhu realizace projektu je bude ještě proškolovat dodavatelská firma – zpravidla jednou měsíčně). O své činnosti budou pravidelně informovat městskou policii, zejména při zjištění jakéhokoliv protiprávního jednání.
• Dále výkon dohledu u základních škol, ISŠ, v dopravě (přechody pro chodce), u dětských hřišť (prevence šikany, rvaček, kouření, drogy).
• V době školní docházky dohled na prevenci proti záškoláctví, zejména ve spolupráci s OSPOD (školským odborem) a školami.
• Těsná spolupráce s MP i Policii ČR při zjištění a následném postihování jakéhokoliv protiprávního jednání (např. konzumace alkoholu mladistvými, černé skládky, graffiti).
• Prevenci a nikoliv represi, tzn. na předcházení problémů, případně na jejich zamezení již v počátku zjištění.
• Pomoc obyvatelům sociálně vyloučených lokalit při jednání s úřady.
• Pomoc při doručování úředních dokumentů (ve spolupráci s odbory městského úřadu) obyvatelům sociálně vyloučených lokalit.

Závěrem bychom chtěli věřit, že také tento projekt přispěje ke snížení kriminality ve městě a hlavně, že přispěje ke snížení napětí v sociálně vyloučených lokalitách. Konečné hodnocení celého projektu provedeme v prosinci letošního rok. Závěry z tohoto projektu určitě využijeme i při realizaci navazujícího projektu APK v rámci uvedeného ASZ při Úřadu vlády.


Kam jít na výstavu?

Kdo zavítal v úterý 13.září 2016 do Galerie Ikaros, určitě ví, kam příště půjde na výstavu. Manželé Hruškovi představili slánské veřejnosti dílo malíře a grafika Karla Šafáře, jako tvořivého umělce, který okouzlí publikum bizardními zjevy cirkusových klaunů.

Vernisáž zahájily hrou na klarinety dvě žákyně ZUŠ Slaný pod vedením Rudolfa Hyšky. O umělci hovořili velice zajímavě hosté na vernisáži, Zdeněk Zbořil a ing.Zdeněk Šíma. Oba měli ke Karlovi Šafářovi blízko svým filosofickým myšlením a vnímáním světa. Také Jiří Hruška představil umělce jako činorodého cílevědomého člověka.

Malíř a grafik Karel Šafář působil v Indii, tvořil exlibris, grafické listy a maloval akty i obrazy historické Prahy. Svá témata si vybíral specificky podle svého vnitřního cítění. Jeho vnímání světa a precizní umělecké vyjádření ho vedlo k tomu, aby jeho obrazy byly v očích diváků stále aktuální.

Všichni návštěvníci pozorně vnímali mluvené slovo o jeho tvorbě a životě, prohlíželi si vystavená díla a odcházeli s příjemnými zážitky, které může zažít i každý další host v Galerii Ikaros.

nahoru ↑ tisk
© MěÚ Slaný 2007, RSS, Prohlášení o přístupnosti, Kontakty, Napište nám, Webmaster: Tomáš Salaba
Městský úřad Slaný, Velvarská 136, 274 01 Slaný, ústředna: 312 511 111, fax: 312 522 771
Stránky vytvořil: Jaroslav Cvrček - Acheta.com, hosting: ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o.