Rozbalit celou nabídku

Měsíčník Slánská radnice - říjen 2016

Měsíčník Slánská radnice si můžete stáhnout ve formátu PDF
(čitelný v aplikaci Adobe Acrobat Reader) ZDE.
Doporučuji na odkaz kliknout pravým tlačítkem myši
a vybrat "Uložit cíl jako..."


Co se do tištěné Radnice nevešlo...


Kam jít na výstavu?

Kdo zavítal v úterý 13. září 2016 do Galerie Ikaros, určitě ví, kam příště půjde na výstavu. Manželé Hruškovi představili slánské veřejnosti dílo malíře a grafika Karla Šafáře, jako tvořivého umělce, který okouzlí publikum bizardními zjevy cirkusových klaunů.

Vernisáž zahájily hrou na klarinety dvě žákyně ZUŠ Slaný pod vedením Rudolfa Hyšky. O umělci hovořili velice zajímavě hosté na vernisáži, Zdeněk Zbořil a ing. Zdeněk Šíma. Oba měli ke Karlovi Šafářovi blízko svým filosofickým myšlením a vnímáním světa. Také Jiří Hruška představil umělce jako činorodého cílevědomého člověka.

Malíř a grafik Karel Šafář působil v Indii, tvořil exlibris, grafické listy a maloval akty i obrazy historické Prahy. Svá témata si vybíral specificky podle svého vnitřního cítění. Jeho vnímání světa a precizní umělecké vyjádření ho vedlo k tomu, aby jeho obrazy byly v očích diváků stále aktuální.

Všichni návštěvníci pozorně vnímali mluvené slovo o jeho tvorbě a životě, prohlíželi si vystavená díla a odcházeli s příjemnými zážitky, které může zažít i každý další host v Galerii Ikaros.

Fotogalerie:

Foto z vernisáže Foto z vernisáže Foto z vernisáže Foto z vernisáže

nahoru ↑ tisk
© MěÚ Slaný 2007, RSS, Prohlášení o přístupnosti, Kontakty, Napište nám, Webmaster: Tomáš Salaba
Městský úřad Slaný, Velvarská 136, 274 01 Slaný, ústředna: 312 511 111, fax: 312 522 771
Stránky vytvořil: Jaroslav Cvrček - Acheta.com, hosting: ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o.