Rozbalit celou nabídku

Ostatní stavby města


Pohled na město Slaný Jiných zvláště pozoruhodných budov starých ve Slaném není, pouze v Pivovarní ulici krášlí dům jeden staré sošky, jež asi vznikly v XVI. věku. Války a časté požáry oloupily město o všechnu rázovitost ulic. Za to mnohé moderní stavby ukazují, jak kulturní snahy v Slaném razí si dráhu. Po velké budově dívčích škol z r.1883. otevřeno téhož roku prostranné, většinou obětivostí občanstva zbudované divadlo, jež se počítá mezi nejúhlednější a nejprostrannější budovy toho druhu na českém venkově. Pojme pohodlně 800 diváků. Okresní nemocnici roku 1882. nákladem 85.000 zl. zbodovanou doplnil roku 1888. okresní chorobinec, jehož stavba stála bezmála 60.000 zlatých.

Vedle střelnice dvacet let účelu svému sloužící brzy bude zvedati se vkusně a moderně projektovaná tělocvična. Mimo to dokončena již stavba velké budovy chlapeckých škol, jež stísněnému gymnasiu v staré kolleji uprázdnila hojně místností a ještě pokračovacím školám, jakož i městskému museu útulek poskytne.

Oba peněžní ústavy Slanské, jichž budovy též jsou městu k ozdobě -Občanská a Okresní hospodářská záložna - mají zvučné jméno v celé vlasti; patří mezi přední podniky toho druhu

nahoru ↑ tisk
© MěÚ Slaný 2007, RSS, Prohlášení o přístupnosti, Kontakty, Napište nám, Webmaster: Tomáš Salaba
Městský úřad Slaný, Velvarská 136, 274 01 Slaný, ústředna: 312 511 111, fax: 312 522 771
Stránky vytvořil: Jaroslav Cvrček - Acheta.com, hosting: ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o.