Rozbalit celou nabídku

Libovice


Založení obce: 13. století
Adresa OÚ: Libovice 106, 273 79 Tuřany u Slaného
Tel.: 312 527 637
Mobil: 725 021 236
e-mail: obec.libovice@cmail.cz
www: www.libovice.cz/
Úřední hodiny OÚ: Po a Čt 17:00 - 19:00
Starosta: Miloš Hora
Rozloha katastrálního území: 609 ha
Počet obyvatel: 225
Počet domů: 95
Základní škola: ne
Zdravotní středisko: ne
Společenský sál: ano
Plynofikace: ne
Veřejný vodovod: ano
Kanalizace: ano
ČOV: ne

Zeměpisná a historická data

Obec Libovice se nachází asi 4km západně od Slaného.

První zmínka o obci pochází ze 14. století. Pojmenování obce vzniklo podle význačného rodu Libovických, kteří vlastnili velkou část pozemků. Ve 20.století byla obec poznamenána těžbou uhlí na dole "Jiřina". K obci patřila osada "U Jána", kde byl baronem Bayerem postaven zámeček ve stylu zámku v Hluboké. Osada, včetně mlýna a zámku, zanikla v roce 1950.

Hospodářství

V obci jsou tři soukromí zemědělci, sklad drogistického zboží a prodejna automobilových dílů. V současné době pracuje minimální počet obyvatel v ZD Jedomělice.

Investiční výstavba

V obci je vybudována kanalizace povrchových vod. V současné době je připravována výstavba gravitační kanalizace, včetně čističky odpadních vod. Akce má být realizována v rámci sdružení JERIMALITUS. Po roce 1990 byla zaměřena investiční výstavba na obnovení a výstavbu místních komunikací. Celá obec byla elektrifikována. Telecom provedl rozšíření telefonních sítí pro všechny občany.

Dopravní obslužnost

Dopravní obslužnost je v porovnání s nedávnou minulostí o mnoho horší - je málo spojů. Přímé spojení z Libovice je pouze do Slaného, a to 5x denně.

Občanská vybavenost

V obci je jeden obchod se základním zbožím, který byl obnoven OÚ Libovice, jelikož soukromý majitel prodejnu uzavřel a zrušil. Možné je navštívit i pohostinství "U Dandů".

Škola, kultura a sport

Do základní školy děti dojíždí do Tuřan, rovněž tak do MŠ. Druhý stupeň děti navštěvují ve Slaném. "Klub pro obnovu vesnice" pořádá na dětském hřišti pod vsí 1x ročně "Dětský den" a drakiádu, t.j. soutěž ve vypuštění draka. Několikrát ročně, zejména o pouti a posvícení, probíhá v obci fotbalový turnaj.

Fotogalerie obce

(pořízeno dne 1.7.2001 digitálním fotoaparátem Olympus C-2500L)

Příjez do obce od Slaného Konec obce směrem na Slaný Příjezd k obci ve směru od Jedomělic Požární zbrojnice Obecní úřad v Libovicích Česká hospoda Bývalý pomník - komu asi? Kaplička na návsi Pohled na náves Na návsi se daří i kaktusům a je možné potkat i koně Krásná květinová výzdoba domu Pohled na náves Pohled na náves Autobusová zastávka Prodejna smíšeného zboží

nahoru ↑ tisk
© MěÚ Slaný 2007, RSS, Prohlášení o přístupnosti, Kontakty, Napište nám, Webmaster: Tomáš Salaba
Městský úřad Slaný, Velvarská 136, 274 01 Slaný, ústředna: 312 511 111, fax: 312 522 771
Stránky vytvořil: Jaroslav Cvrček - Acheta.com, hosting: ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o.