Rozbalit celou nabídku

Studeněves


Založení obce: 13. století
Adresa OÚ: Studeněves čp. 39, 273 79 Tuřany
Tel.: 312 521 066
Datová schránka: 87cakuy
e-mail: ou-studeneves@volny.cz
www: www.studeneves.cz
Úřední hodiny OÚ: Po 17.00 - 19.00, St 17.00 - 18.00
Starosta: František Habada
Rozloha katastrál. území: 268 ha
Počet obyvatel: 308
Počet domů: 88
Základní škola: ne
Pošta: ne
Zdravotní středisko: ne
Společenský sál: ne
Plynofikace: ne
Veřejný vodovod: ano
Kanalizace: ano
ČOV: ne

Zeměpisná a historická data

Obec Studeněves se nachází asi 2 km západně od města Slaný. První zmínka o obci se datuje ze 13. století, kdy existovala jako tvrz v objektu statku.

Hospodářství

V obci není dosud výrazněji rozvinuto soukromé podnikání. Firmy, které zde existují, nevytvářejí větší pracovní příležitosti pro místní občany. V obci působí jedna větší firma - EItos, autoservis, a jeden soukromý zemědělec, který se specializuje na rostlinnou výrobu. Většina obyvatel tak musí za prací dojíždět do Slaného nebo do Kladna či Prahy.

Investiční výstavba

Obec prošla za poslední léta zásadní proměnou. Studeněves má vodovod a povrchovou kanalizaci pro splaškovou vodu. Většina domácností je telefonizována. V současné době se vedou jednání o výstavbě ČOV a plynofikaci obce. Narážejí však na celou řadu problémů. Z důvodů finančních se krom jiného zvažuje, kterou z výše uvedených investičních akcí upřednostnit.

Studeněves se stává vyhledávaným místem pro stavbu rodinných domů, a to jak z důvodu malé vzdálenosti od Slaného, tak i z pohledu hezké krajiny. Obec disponuje 31 pozemky k výstavbě rodinných domů.

Dopravní obslužnost

Obec, vzhledem k tomu, že se nachází v bezprostřední blízkostí Slaného, má autobusové spojení v pracovní dny na dobré úrovni. Horší je to již o sobotách a nedělích. Denně mají místní lidé k dispozici 9 spojů do Slaného, 3 do Kladna a 3 do Nového Strašecí.

Chceme-li využít k dopravě železnici, musíme se nejprve dopravit do slánské stanice. Ve Studeněvsi je 90 % komunikací s živičným povrchem, zbytek jsou silnice se zpevněným povrchem.

Občanská vybavenost

Občané za lékařskou péčí dojíždí do Slaného. Zásobování základními potravinami a věcmi denní potřeby zajišt'uje jeden obchod. Jiné obchody zde nejsou. V obci je hotel, který je v současné době uzavřen a nabídnut majitelem k odprodeji.

Školství, kultura, sport

V obci není škola - do školy děti dojíždí do Slaného, popřípadě do Tuřan. Je zde však funkční mateřská škola, kterou navštěvuje 21 dětí. Jsou zde děti ze Studeněvse a ze Slaného, které v doprovodu pedagoga dojíždějí autobusem.

Ve Studeněvsi byl založen Klub důchodců, který má svoji klubovnu v budově OÚ. Pořádají se nejrůznější akce a zájezdy, ve spolupráci s MŠ Den dětí, masopustní karneval, mikulášská nadílka a pod.

Obec vlastní sportovní areál s hřištěm na malou kopanou a volejbalové hřiště, na kterém aktivně působí sportovní oddíl volejbalu Husiti.

Fotogalerie obce

(pořízeno dne 29.4.2001 fotoaparátem Olympus C-2500L)

Začátek obce od Přelíce Celkový pohled na obec Pozůstatek II. svět. války Průjezd obcí Pohled na obec Rozcestí Řisuty - Slaný Prodejna Kaplička Pohled směrem ke Slanému Obecní úřad Hasičská zbrojnice Restaurace Rozcestí Pohled směrem ke Přelíci Zastávka autobusu Pohled směrem ke Slanému

nahoru ↑ tisk
© MěÚ Slaný 2007, RSS, Prohlášení o přístupnosti, Kontakty, Napište nám, Webmaster: Tomáš Salaba
Městský úřad Slaný, Velvarská 136, 274 01 Slaný, ústředna: 312 511 111, fax: 312 522 771
Stránky vytvořil: Jaroslav Cvrček - Acheta.com, hosting: ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o.