Rozbalit celou nabídku

Městská policie

Odznak městské policie SlanýZnak městské policie Slaný

Znáte telefonní čísla tísňového volání?


Novinky a informace

Zimní závod ve sportovní kynologii

Dne 17.1.2015 se psovod MP Slaný, Eliška Hořejší se svými dvěma belgickými ovčáky malinois zúčastnila závodu v kynologických disciplínách v Mělníku Mlazicích. V kategorii ZVV1 obsadila se služebním psem Archie Malijack 4. místo s razantní a nekompromisní obranou psa a v kategoii Ringo s fenou Aillin Malijack získala 1. místo z téměř dvaceti závodníků. Mezi psem a fenou psovodka nevidí žádný rozdíl, oba psi vynikají tvrdými zákroky v zadržení pachatelů s perfektní ovladatelností.
Vítězná fena Aillin Malijack a její psovod Eliška Hořejší

Ve slánské diskotéce měli přepadovku

Jednu z přepadovek zaměřenou na podávání alkoholu mladistvým podnikli slánští policisté ve spolupráci se strážníky na diskotéce v Pastýřské ulici. Zábavní podnik navštívili muži zákona společně se starostou Martinem Hrabánkem.
Kontrolu zaměřili nejen na mladistvé, ale také na prověrku únikových východů.
„Návšteva podniku byla, kromě jiného, reakcí na tragédii, která se stala v uplynulém týdnu u Drnku, kde v autě plném mladých lidí tři zahynuli a jeden skončil s vážným zraněním v nemocnici. Preventivních opatření není nikdy dost a alkohol či drogy jsou bohužel častou příčinou podobných neštěstí,“ řekl starosta Slaného Martin Hrabánek.
Jak dále doplnil, policisté spolu se strážníky na místě zkontrolovali více než třicet mladistvých a čtyři nezletilé. Čtyři mladiství byli přistiženi pod vlivem alkoholu a předáni rodičům. Kde vzali alkohol, pochopitelně nepřiznali.

Poděkovaní za účast na akci "Rozloučení s prázdninami"

Obecní úřad Královice děkuje za účast strážníkům MP Slaný na akci "Rozloučení s prázdninami", která se konala dne 23.08.2014. Všichni strážníci předvedli našim dětem líbivý, vkusný a poučný program, kterým udělali nejenom dětem opravdu velkou radost.
Dětem byl ukázán výcvik služebních psů a byly předvedeny spolu s psovedem zásahy proti pachateli. Děkujeme tímto všem psovodům, kteří tento den byli ve službě a umožnili dětem spoustu nových a nevšedních zážitků a to:
- Hana Kocvrlichová, Hana Jelínková, Eliška Hořejší a figurant Čeněk Novotný.
Ukázka programu akce Rozloučení s prázdninami v Královicích Ukázka programu akce Rozloučení s prázdninami v Královicích Ukázka programu akce Rozloučení s prázdninami v Královicích Ukázka programu akce Rozloučení s prázdninami v Královicích Ukázka programu akce Rozloučení s prázdninami v Královicích

Hejtman Josef Řihák předal 25 automatických defibrilátorů policistům a hasičům, zachránit život s nimi mohou i laikové

Středočeský hejtman Josef Řihák a radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová v pátek 21. března 2014 v budově Krajského úřadu Středočeského kraje slavnostně předali 25 automatických defibrilátorů (AED) včetně kyslíkového zdroje zástupcům policie a hasičů. Externí defibrilátory jsou zkonstruovány tak, aby je mohl jednoduše použít každý, kdo zná základy první pomoci. Přístroje dávají uživatelům srozumitelné pokyny k provádění resuscitace.
"Naším cílem je umístit AED přístroje především tam, kde může častěji dojít ke kolapsovému stavu a kde je rychlá zdravotnická pomoc hůře dostupná. Přístroje jsme nakoupili celkem za 995 tisíc korun, což byla nejnižší vysoutěžená nabídka. I kdybychom zásluhou těchto přístrojů zachránili byť jediný lidský život, jde o investici, která má smysl," uvedl středočeský hejtman Josef Řihák, který přišel s nápadem pořídit externí defibrilátory pro Středočeský kraj.
Slavnostního předání přístrojů se zúčastnil také ředitel středočeské záchranné služby Martin Houdek. "Komplet obsahuje přístroj pro podporu včasné defibrilace s kyslíkovým zdrojem, rukavicemi a rouškami. Umožní laické veřejnosti poskytnout účinnou první pomoc lidem, kteří se ocitnou v ohrožení života vlivem zástavy srdce. Podle odborníků s každou minutou zpožděné defibrilace klesá naděje na přežití pacienta přibližně o 7 až 10 procent," uvedl ředitel Martin Houdek.
Přístroje z rukou hejtmana Josefa Řiháka symbolicky převzali ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje Jan Ptáček, náměstek krajského ředitele Hasičského záchranného sboru Miloš Hladík, starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Josef Páv, ředitel Městské policie Slaný Pavel Štěpánek a zástupce ředitele Městské policie Kralupy nad Vltavou Josef Kazík. Defibrilátory dostanou zástupci městských policií ve středních Čechách, dobrovolní i profesionální hasiči a půjdou také do hlídkových vozů Policie ČR ve středních Čechách. Auta všech složek integrovaného záchranného systému, která budou vybavena defibrilátory, budou označena speciální samolepkou.
"K rozmístění přístrojů bylo vybráno 25 lokalit, které jsou z hlediska jejich potencionálního využití nejvýhodnější. Hlavní roli hrály 24 hodinová dostupnost, mobilita subjektů vybavených přístroji a v úvahu jsme museli vzít i místa s delšími dojezdovými časy zdravotnické záchranné služby. V neposlední řadě se také přihlíželo k již umístěným AED ve Středočeském kraji, kterých teď s nově nakoupenými bude 90," doplnila radní Jiřina Fialová.
Cílem kraje je umístit AED tam, kde jednak může u lidí častěji dojít ke kolapsovému stavu a zároveň v místě, které je pro rychlou zdravotnickou pomoc hůře dostupné. "Podobné přístroje jsme pořídili i v Příbrami. Tamní strážníci poté, co přístroj dostali do užívání, s jeho pomocí zachránili život člověka, který zkolaboval na Prokopské pouti. Přístroje jsme v Příbrami umístili na sportovištích, v domovech seniorů, mají je k dispozici i dobrovolní hasiči a hlídka Policie ČR. Podobný systém distribuce AED přístrojů realizujeme i ve středních Čechách," doplnil hejtman Josef Řihák.
"Tyto mašinky jsou zkonstruovány tak, aby je bylo možné použít co nejjednodušeji v rukách laického zachránce. AED představují bezpečný a efektivní způsob léčby náhlé zástavy oběhu v terénu. Jejich využití umožňuje aplikaci defibrilačního výboje ještě před příjezdem výjezdových skupin zdravotnické záchranné služby. Velkým přínosem AED jsou hlasité, jednoduché a srozumitelné pokyny k provádění resuscitace," popisuje použití přístroje ředitel středočeské záchranky Martin Houdek.
Nedílnou součástí projektu je také proškolení v první pomoci a neodkladné resuscitaci s využitím AED. Tato školení probíhají prostřednictvím středočeských záchranářů.
Hejtman Josef Řihák a zástupci městských policií a policie ČR

Zachráněný pes

Dne 5.9. v 06:15 hod oznámil telefonicky občan, že v nádrži U Brodu se topí pes. Na místo ihned vyjela hlídka strážníků. Psovodovi MP se po delším boji podařilo vyčerpaného křížence stafordského teriera z nádrže vytáhnout. Pes, u kterého bylo zjištěno, že není čipován byl umístěn do provizorního kotce MP. V 9:30 se na služebnu dostavil muž, který nejdříve tvrdil, že pes je jeho. Po dotazu strážníka, proč není pes čipovaný, změnil názor a začal tvrdit, že psa hlídá švagrovi z malé Černoci, který je na dovolené. Vlastnictví psa je nyní v šetření strážníků.
Zachráněný kříženec stafordského teriera a psovod MP Zachráněný kříženec stafordského teriera a psovod MP Zachráněný kříženec stafordského teriera a psovod MP Zachráněný kříženec stafordského teriera a psovod MP Vodní nádrž U Brodu

Strážníci se o prázdninách nenudí
Že pro strážníky MP Slaný letní prázdniny neplatí, svědčí i výsledky jejich práce. Kromě pravidelné činnosti jako kontrola BESIPu, strážníci navýšili počet kontrol na místech, kde se shromažďuje o prázdninách mládež. Kontrolu dětských hřišť a sportovišť provádí pravidelně v odpoledních hodinách dvoučlenná cyklohlídka. Na tyto lokality se i ve večerních a nočních hodinách zaměřují kromě kontrol zahrádkářských kolonií a okrajových částí i psovodi.
Jen v měsíci červenci strážníci řešili mimo jiné: 11 drobných krádeží, odchytili 4 psy, třikrát řešili přestupek proti občanskému soužití, třikrát veřejné pohoršení. Hlídky zadrželi pachatele poškozování cizí věci (partu mladíků, kteří úmyslně poškodili zaparkované vozidlo), s Policii ČR řešili rvačku osob ve Wilsonově ulici, poskytli první pomoc muži který se pořezal. Toho po ošetření předali policistům, jelikož si zranění způsobil při úmyslném poškozování vozidel. Zadrželi a policistům předali chovance na útěku, zadrželi a Policii předali muže, který rozbil skleněnou vývěsku v ulici E. Beneše. Při řešení přestupku proti veřejnému pořádku dokonce jeden z občanů fyzicky napadl psovoda a služebního psa. Výsledek? Muž skončil okamžitě v poutech na služebně Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu útoku na úřední osobu.
V měsíci srpnu a zejména na konci prázdnin se strážníci především zaměří na kontroly podávání alkoholu mladistvým.
Ilustrační foto

18.4. zadrželi strážníci v 20:50 dva muže, kteří rozkopávali v ul Husova odpadkové koše. Pachatelé byli předvedeni na Policii ČR, jelikož u sebe neměli žádný doklad totožnosti. Případ bude kvalifikován po vyčíslení způsobené škody buď jako přestupek proti majetku, nebo jako trestný čin poškozování cizí věci. V pachatelích byli zjištěni muži r. 1989 a r. 1990, oba z Kadaně.
Rozkopané odpadkové koše v Husově ul. Rozkopané odpadkové koše v Husově ul.

16.4. v 0:50 hod bylo na služebnu MP přijato tel. oznámení, že v bytě od sousedů je slyšet křik a volání o pomoc. Hlídka se na místo dostavila, na zazvonění jí otevřela žena v roztrhaném oblečení a s krvácejícími zraněními na těle. Hlídku požádala o ochranu. Na místo byla přivolána hlídka Policie a záchranná služba, která na místě ženu r. 1991 ošetřila. Muže, r. 1971, který měl taktéž krvavá zranění a byl zjevně pod vlivem alkoholu, předali strážníci Policii ČR. O hodinu později tohoto muže hlídka strážníků přistihla při řízení motorového vozidla. Muži bylo následně naměřeno 2,19 promile alkoholu v dechu. Případ řeší Policie ČR pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Strážníci MP Slaný s úspěchem používají mobilní platební terminál pro bezhotovostní platbu
Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku město Slaný po dohodě s Finančním odborem Městského úřadu Slaný pořídilo strážníkům moderní mobilní platební terminál, díky kterému mohou přestupci platit blokové pokuty bezhotovostně. Strážníci platební terminál využívají hlavně při hlídkové činnosti v terénu a řešení přestupců ve večerních a nočních hodinách. Bezhotovostní platbu využívají ve většině případů řidiči kamionů, cizinci, kteří se dopustí na území města přestupku a nemají hotovost. Strážníci přivítali tuto nabídku vedoucí finančního odboru, která poté nabídku zrealizovala, strážníci byli s prací s novým zařízením proškoleni servisní firmou a terminál začali využívat. Slaný se tímto připojilo k několika málo městům, jejíž městské policie možnost bezhotovostní platby využívají. Výsledky napovídají, že se jedná o krok správným směrem.
Mobilní platební terminál využívaný MP Slaný

9.4.2013 při provádění hlídkové činnosti v místní části Trpoměchy narazila hlídka na 4 muže, kteří rozvrakovávali na veřejně přístupném místě vozidlo Ford. Muži podali hlídce vysvětlení, že vozidlo koupili od majitele, jehož jméno nevědí. Kupní smlouvu ani jiný doklad k vozidlu muži nebyli schopni doložit. Podle identifikačních znaků vozidla bylo zjištěno, že se nejedná o vozidlo odcizené. Strážníci celý případ zdokumentovali a předali příslušným správním orgánům k dořešení. Pachatelé jsou podezřelí z neoprávněné likvidace autovraku. (Ekologickou likvidaci autovraků stanovuje zákon 185/2001 Sb., kde řadí vozidlo s ukončenou životností do kategorie nebezpečných odpadů. S nebezpečnými odpady musí být náležitě zacházeno. Proto jsou majitelé vozidel s ukončenou životností nuceni předávat vozidla pouze autorizovaným zpracovatelům autovraků.)
Strážníci zjistili rozvrakovávání vozidla Strážníci zjistili rozvrakovávání vozidla

9.4.2013 při hlídkové činnosti přistoupil k hlídce muž s prosbou o pomoc. Tvrdil, že byl propuštěn z psychiatrické léčebny v Horních Beřkovicích, bydlí ve Štětí a je bez finančních prostředků a je mu zima. Mladík měl na sobě pouze tričko a slabý svetr, tepláky a sandály. Muže, ročník 1991 strážníci vzali na služebnu, kde zjistili, že mladík odešel z léčebny po odeznění následků předávkování požitím tzv. tvrdých drog na vlastní žádost a do Slaného ho někdo odvezl. Na služebně se mladíkovi udělalo nevolno. Na místo byla přivolána RZS, která muže odvezla k ošetření do nemocnice. Poté mu byla zajištěna konzultace s pracovnicí odboru soc. péče MěÚ Slaný, která ho zajistila finančními prostředky na cestu do místa trvalého bydliště. Strážníci mladíkovi zjistili spoje, odvezli ho na nádraží, za jejich asistence si zakoupil jízdenku a odjel do místa trvalého bydliště. Při ošetření v nemocnici ho ošetřující personál vybavil teplejším oblečením.

Dne 27.3. v 9:30 se na služebnu pracoviště Městské policie ve Slaném ve Zlonicích dostavila žena, která oznámila, že ve svém domě přistihla pachatele, který se pokoušel v domě krást. Žena pobývala v prvním patře domu. Když sešla dolů, zloděje vyplašila a ten utekl. Hlídka oznamovatelku naložila do služebního vozidla a projela s ní několik ulic ve Zlonicích. Zhruba po 10 minutách žena poznala pachatele v muži, který procházel ulicí Riegrova. Hlídka muže zadržela, z důvodného podezření z trestného činu omezila na osobní svobodě a předala Policii ČR. Muž se k činu přiznal. jednalo se o pachatele ročník 1969 z Roudnice nad Labem.

28.3.2013 v 14:40 zadrželi slánští strážníci dva pachatele, kteří z neobydleného domu v ulici Na Hradbách ve Slaném vyřezali a odcizili radiátory a plynový kotel. Strážníci byli upozorněni občanem na podezřelou činnost v prázdném domě o den dříve. Na dům se zaměřil operátor městského kamerového dohlížecího systému. V momentě kdy pachatelé opouštěli dům s naloženou kárkou plnou odcizeného materiálu strážníci pachatele zadrželi, omezili na osobní svobodě a pro podezření ze spáchání trestného činu předali republikovým kolegům. Způsobenou škodu nyní vyčísluje majitel domu.


Soubory ke stažení:

Bezpečnostní rádce


Fotogalerie

Den dětí Služební vozidlo městské policie Ilustrační foto Dechová zkouška Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Zraněný kalous ušatý odchycený a předaný do útuku Aves

nahoru ↑ tisk
© MěÚ Slaný 2007, RSS, Prohlášení o přístupnosti, Kontakty, Napište nám, Webmaster: Tomáš Salaba
Městský úřad Slaný, Velvarská 136, 274 01 Slaný, ústředna: 312 511 111, fax: 312 522 771
Stránky vytvořil: Jaroslav Cvrček - Acheta.com, hosting: ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o.