Rozbalit celou nabídku

Prohlášení o přístupnosti

Forma uveřejňovaných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.

Struktura obsahu i layoutu je vytvořena validním XHTML 1.0 Strict, vizuální prezentace pomocí kaskádových stylů (CSS).

Pro hodnoty atributů stylových předpisů pro velikost písma na tomto webu jsou použity relativní jednotky místo absolutních, čímž je zajištěno, že jeho obsah lze jednoduše zvětšovat či zmenšovat pomocí standardních nástrojů webových prohlížečů.

Pro větší pohodlí je připraven styl stránek, který rovnou nastaví větší písmo a přizpůsobí šířku layoutu stránky oknu prohlížeče. Tento vzhled lze přepínat pomocí odkazu „Zvětšit písmo textu” umístěného pod odkazy pro změnu jazyku. Tento zvětšený layout stránky doporučujeme používat při rozlišení monitoru větším než 1024x768 bodů.

Barvy na stránkách byly voleny tak, aby odpovídaly vyhovujícímu kontrastnímu poměru pro použitou velikost textu. Pro určování barev byla použita aplikace Analyzér kontrastu barev verze 2.0. U obrázků v textech jsou vyplněny atributy popisující informační obsah obrázku.

Navigace v levém sloupci je ovládána pomocí JavaScriptu pro rychlejší a pohodlnější procházení struktury stránek. Při vypnutém JavaScriptu je však navigace stále plně funkční, jelikož je použita její statická alternativa.

Klávesové zkratky

Upozornění: V prostředí operačního systému Windows a při nastavení české klávesnice je třeba pro aktivaci klávesové zkratky použít klávesy Alt+Shift+číslice na alfanumerickém bloku (např. horká klávesa 0 se aktivuje pomocí kláves Alt+Shift+é).

Obsah s omezenou přístupností

Výjimku s omezenou přístupností tvoří stránka videomagazínu, kde je pro správnou funkčnost vyžadována technologie Adobe Flash a Javascript.

Kontakt na webmastera

S problémy ohledně přístupnosti se neváhejte obrátit na webmastera Tomáše Salabu.

© MěÚ Slaný 2007, RSS, Prohlášení o přístupnosti, Kontakty, Napište nám, Webmaster: Tomáš Salaba
Městský úřad Slaný, Velvarská 136, 274 01 Slaný, ústředna: 312 511 111, fax: 312 522 771
Stránky vytvořil: Jaroslav Cvrček - Acheta.com, hosting: ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o.