Rozbalit celou nabídku

Dům s pečovatelskou službou v Brožovského ul. 1015

Kontaktní osoba:pí Radka Fricová, DiS.
Telefon: 312 522 257
e-mail: pecovatelskasluzbaslany@email.cz

V budově má svou kancelář koordinátorka pro pečovatelské služby a zástupkyně vedoucí pí Radka Fricová. Součástí provozních prostor jsou místnosti pro pečovatelky, které zajišťují terénní pečovatelské služby pro obyvatele města.

Nachází se zde i Středisko osobní hygieny, kde je možnost koupání ve vaně nebo sprchovém koutu. V provozních prostorách DPS jsou umístěny pračky, které slouží k praní prádla našich klientů.

Dům je situován téměř ve středu města, je dvoupodlažní, bez výtahu. Jeho obyvatelé mají lehce dostupné lékařské ošetření, úřady, obchody i různá kulturní zařízení. Je zde vybudováno 17 bytových jednotek se samostatným sociálním zařízením, malou kuchyňkou. Vytápění je řešeno ústředním topením s regulací teploty. V každém bytě je teplá i studená voda. V domě je vlastní kotelna. Součástí každé bytové jednotky je sklep. Koncem roku 2005 byla v domě provedena kompletní rekonstrukce elektrického vedení s televizní přípojkou rovnou do bytu. V r. 2008 financoval zřizovatel, Město Slaný, výměnu původních špaletových oken za plastové. V příštím období je plánována i oprava fasády.

Obyvatelé mají k dispozici dvě kulturní místnosti, kde rovněž probíhají různé kulturní a společenské akce. Místnost je vybavena televizorem, lednicí, mikrovlnnou troubou, pečící troubou a elektrickým sporákem se sklokeramickou deskou.

Pro klienty DPS je zde rozsáhlá zahrada, která je vybavena lavičkami, v létě slunečníky.

O přidělení bytu v DPS rozhoduje Rada města a to na základě návrhu předloženého Odborem sociálních věcí a zdravotnictví. Při rozhodování může být upřednostněn žadatel podle aktuálního zdravotního stavu a míry potřebnosti poskytování pečovatelských služeb. Žádosti do DPS podávají klienti, kteří vyžadují a potřebují pomoc druhé osoby, kteří nejsou schopni si obstarat některé úkony. Město Slaný uzavírá s nájemcem standardní nájemní smlouvu.

Pro zvýšení kvality pečovatelské služby byl zřízen v DPS pokoj pro hosty, který mohou využívat příbuzní našich klientů. Tento pokoj mohou využívat pro časově omezený pobyt nejen návštěvy, ale i zdravotně postižení občané, kterým krátkodobě z různých příčin nemohou poskytnout péči jejich příbuzní. Jedná se pouze o akutní případy.


Fotogalerie DPS, bytů, kulturní místnosti, zahrada, vstupu do DPS, pečovatelek s klienty:

Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou Dům s pečovatelskou službou

nahoru ↑ tisk
© MěÚ Slaný 2007, RSS, Prohlášení o přístupnosti, Kontakty, Napište nám, Webmaster: Tomáš Salaba
Městský úřad Slaný, Velvarská 136, 274 01 Slaný, ústředna: 312 511 111, fax: 312 522 771
Stránky vytvořil: Jaroslav Cvrček - Acheta.com, hosting: ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o.