Rozbalit celou nabídku

Dům s pečovatelskou službou Na Sadech 173

Kontaktní osoba: Ing. Alena Zahrádková
Telefon: 312 578 111
e-mail: slany@pecovatelska.cz

V budově má kancelář vedoucí Pečovatelské služby Ing. Alena Zahrádková. O provoz domu se starají dvě pečovatelky a pradlena, které zajišťují pečovatelské služby pouze pro obyvatele domu a domovník-údržbář.

Dům s pečovatelskou službou poskytuje v 90 bytech bydlení 108 seniorům. Většina bytů má k dispozici i sklepní kóji. Všechny byty jsou I. kategorie některé jsou bezbariérové, přizpůsobené pohybu na invalidním vozíku.

O přidělení bytu v DPS rozhoduje Rada města a to na základě návrhu předloženého Odborem sociálních věcí a zdravotnictví. Při rozhodování může být upřednostněn žadatel podle aktuálního zdravotního stavu a míry potřebnosti poskytování pečovatelských služeb. Žádosti do DPS podávají klienti (jednotlivci i manželské dvojice), kteří vyžadují a potřebují pomoc druhé osoby, kteří nejsou schopni si obstarat některé úkony. Město Slaný uzavírá s nájemcem standardní nájemní smlouvu.

v DPS je pokoj pro hosty, který mohou využívat příbuzní našich klientů. Tento pokoj mohou využívat pro časově omezený pobyt nejen návštěvy, ale i zdravotně postižení občané, kterým krátkodobě z různých příčin nemohou poskytnout péči jejich příbuzní. Jedná se pouze o akutní případy.

DPS se nachází ve středu města. Vstup do domu a pohyb v něm jsou bezbariérové. Dům je třípatrový.

V suterénu jsou garážové stání pro dvacet aut. Přednostně jsou určena pro obyvatele domu. V případě volného místa je toto nabízeno i občanům a podnikatelům Slaného.

V DPS je knihovna a velká společenská místnost, kde se pravidelně konají kulturní a společenské akce. Na jejich pořádání se podílí jednak samospráva DPS, složená především ze samotných obyvatel domu, ale i další organizace a spolky působící na území našeho města.

Součástí areálu DPS je parčík s altánem, grilem a lavičkami. V altánu se rovněž konají pravidelná posezení obyvatel u hudby a dobrého jídla. V r. 2008 vybudoval v těchto prostorách nadační fond Veolia voda petanquové hřiště. Hřiště je volně přístupné i pro ostatní zájemce o tuto zajímavou hru.

V přízemních prostorách DPS pronajímá Město Slaný komerční prostory pro praktického lékaře a stomatologa. Rovněž se zde nachází kadeřnictví, kosmetika a poskytují se zde i masérské služby.

nahoru ↑ tisk
© MěÚ Slaný 2007, RSS, Prohlášení o přístupnosti, Kontakty, Napište nám, Webmaster: Tomáš Salaba
Městský úřad Slaný, Velvarská 136, 274 01 Slaný, ústředna: 312 511 111, fax: 312 522 771
Stránky vytvořil: Jaroslav Cvrček - Acheta.com, hosting: ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o.